Här kommer Kattson lägga ut one-liners från sina egna katter
onsdag 4 oktober 2017
Katten Tessie på Södertälje Katthem berättar
Hej, det är Tessie på Södertälje Katthem.
Idag har jag lite bråttom, men jag måste ändå berätta att blogghjälpen var här och väckte mig! Sen blixtrade hon mig när jag just vaknat. Får man göra så?
Hon är inte lite fräck den där bloghhjälpen. Blixtra när du är nyvaken utan någon som helst godis kompensation. Måtte hon kompensera dig rikligt för det nästa gång hon kommer. Nospuss
Måste ändå jama att med tanke på att du är nyväckt så är du jättesöt där du ligger i din fina säng. Men att inte ha med sig godis till dig det är ju lite dåligt. Hoppas du får jättemycket godis till helgen.
Nä så får man inte göra! Det kräver ersättning i form av mycket godis. Kanske behöver anlita en advokatt? Nosbuffar
SvaraRaderaMicke, Molle och Mary, kan ni inte be er matte säga åt blogghjälpen!
RaderaMen hallå!? Menar du att hon väckte dig, fotade och sen bara gick.... Mycket märkligt beteende enligt oss!
SvaraRaderaSven, jam, i stort sett gick det till precis så!
RaderaHon är inte lite fräck den där bloghhjälpen. Blixtra när du är nyvaken utan någon som helst godis kompensation. Måtte hon kompensera dig rikligt för det nästa gång hon kommer.
SvaraRaderaNospuss
Björn, varje normal tvåbening hade ju kommit med massor av godis efter en sån här grej, men med blogghjälpen vet man aldrig.
RaderaMåste ändå jama att med tanke på att du är nyväckt så är du jättesöt där du ligger i din fina säng.
SvaraRaderaMen att inte ha med sig godis till dig det är ju lite dåligt.
Hoppas du får jättemycket godis till helgen.
Ozzy
Ozzy, jag försökte förstås ordna till anletsdragen snabbt - trots att jag inte såg nåt godis!
RaderaJa, du är så söt. Och passar så bra på din vackra filt.
SvaraRaderaMarie, åh, tack så mycket *rodnar lite*.
Radera